İzmir Çıkışlı Büyük Karadeniz Yaylaları Ve Batum Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

***BÜYÜK KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU***

2019 YILINA ÖZEL ERKEN REZERVASYON BAŞLADI

BÜYÜK KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU

Borçka Karagöl, Trabzon Uzungöl, Gürcistan Batum, Rize Ayder

Bartın, Amasra, Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun

Trabzon, Rize, Artvin, Hopa, Batum, Amasya, Çorum

2 GECE YAYLA KONAKLAMA FARKI İLE..... 7 GECE 8 GÜN

SİNOP'da Tekne Turu Keyfi ... Bölgeye Hakim En Kaliteli Rehber Kadrosu İle ....

ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN

2019 RAMAZAN BAYRAMI: 1 HAZİRAN, 2 HAZİRAN

2019 SEZON TARİHLERİ: 7 HAZİRAN, 15 HAZİRAN, 23 HAZİRAN, 28 HAZİRAN, 6 TEMMUZ, 19 TEMMUZ, 27 TEMMUZ,

17 AĞUSTOS, 23 AĞUSTOS, 31 AĞUSTOS

KURBAN BAYRAMI: 10 AĞUSTOS, 11 AĞUSTOS

Zorunlu Yayla Minibüs Ücretleri: ( Yayla’da 1 Gece Konaklama var ise 40 TL. 2 Gece Konaklama var ise 80 TL. zorunlu yayla minibüs ücreti bulunmaktadır.)TL)

Tur Programı

1. Gün: İZMİR\'DEN HAREKET

Değerli misafirlerimiz, sizleri aşağıda saatler de belirlenen noktalardan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. 17:30 Girne Ofis Önü, 17:45 Karşıyaka Anıt, 18:15 Lozan Meydanı, 18:45 Üçyol, 19:00 Üçkuyular, 19:30 Ege Üniversitesi Acil Önü (Bu güzergâh üzerinde olması şartı ile istediğiniz noktadan sizleri alabiliriz.)


2. Gün: BARTIN–AMASRA–SAFRANBOLU–KASTAMONU

Sabah saatlerinde Bolu yolu üzerindeki uygun bir tesiste sabah kahvaltı (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Mengen-Devrek-Çaycuma-Bartın üzerinden ÇEŞM-İ CİHAN olarak bilinen AMASRA’ya varıyoruz. Bizans döneminde yapılan ZİNDAN KALESİ ve KEMERE KÖPRÜSÜ’nden geçip, BOZTEPE ADASI üzerindeki SORMAGİR KALESİ’ni geziyoruz. Deniz kıyısındaki kahve molamızın ardından SAFRANBOLU’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’ya vardığımızda Kadığolu Şehzade Sofrasında vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molası sonrası ARASTA ÇARŞISI ve KAYMAKAMLAR EVİ’ni gezip meşhur lokum alışverişi yapıp KASTAMONU’ya hareket ediyoruz. KASTAMONU’ya vardığımızda Kurtuluş Savaşı’nda destan yazmış kadınlarımızdan ŞEHİT ŞERİFE BACI ANITI’nda fotoğraf molası verdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde... 


3. Gün: KASTAMONU-TAŞKÖPRÜ-SİNOP-GERZE-BAFRA-SAMSUN

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından KASTAMONU’dan ayrılıyoruz. TAŞKÖPRÜ üzerinden DRANAZ geçidinden geçerek Türkiye’nin kuzeyde en uç noktasında bulunan SİNOP’a ulaşıyoruz. Tarihi SİNOP CEZAEVİ ve KALESİ'ni geziyoruz. Sinop merkezde vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından arzu eden misafirlerimizle birlikte SİNOP Limandan tekne turu (ekstra) yapıyoruz. Daha sonra Gerze-Bafra üzerinden SAMSUN’a hareket ediyoruz. SAMSUN merkezde bulunan milli mücadelenin başladığı yer olması ile ün kazanmış olan ATATÜRK HEYKELİ’ni fotoğraflıyoruz. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak üzere 19 MAYIS 1919 tarihinde Samsun'a geldiği BANDIRMA Gemisi'nin birebir örneğini geziyoruz. Daha sonra otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde… Yemek sonrası dileyen konuklarımız akşam yürüyüşe çıkabilir veya FAYTON TURU yapabilirler.


4. Gün: SAMSUM-ÇARŞAMBA-FATSA-ORDU-TRABZON-AKÇAABAT

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından SAMSUN’dan ayrılarak Çarşamba-Terme-Ünye üzerinden FATSA'ya varıyoruz. FATSA’da kahve molamızın ardından ORDU’ya hareket ediyoruz. Karadeniz’in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu merkezden teleferik (ekstra) ile BOZTEPE’ye çıkıyoruz. Daha sonra Ordu’dan ayrılarak TİREBOLU’ya hareket ediyoruz. Tirebolu’da çay üretimi ve meşhur Karadeniz çaylarını yudumlamak için Tirebolu 42 Çay fabrikasını geziyoruz. Çay fabrikasında çayın bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından dinliyoruz. Çay ve yöreye özgü fındık ikramlarından sonra alışveriş yapıyoruz. Yolumuz üzerinde köfte denilince markalaşmış Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği (ekstra) molası verdikten sonra TRABZON’a gidiyor ve ilk olarak TRABZON AYASOFYA’sını geziyoruz. Daha sonra 1900’lü yılların başında Rum Armatör Kostantin KABADİYANİS tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON’lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞKÜ’nü ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Trabzon’a özgü geleneksel Kazaz Türklerine ait KAZAZİYE sanatını öğrenmek ve alışveriş yapmak için Trabzon gümüşçüsüne gidiyoruz. Daha sonra yaylaya çıkarak yayla tesisimize yerleşiyoruz.


5. Gün: RİZE–AYDER–HOPA–BATUM

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından yaylamızdan erken saatlerde ayrılıp ARDEŞEN üzerinden AYDER YAYLASI ÇAMLIHEMŞİN’e geliyoruz. Dolmuşlarımıza binip ŞENYUVA TAŞ KÖPRÜ’de fotoğraf molası veriyor ve SEVDALUK dizisinin çekildiği köy olan ŞENYUVA Köyünü geziyoruz. Ardından 100 mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan Kartal Yuvası ZİLKALE’yi geziyoruz. ((Dolmuş ücreti(ekstra-isteğe bağlı):40TL))  FIRTINA DERESİ kenarındaki restoranımızda öğle yemeği (ekstra) molası verdikten sonra RİZE-HOPA üzerinden Türkiye'nin kuzey doğusunda en uç noktamız olan SARP Sınır Kapısına varıyoruz. Kapıdaki kısa süreli gümrük işlemlerinin ardından GÜRCİSTAN-Acara Bölgesine giriş yapıyoruz. BATUM’da Roma döneminden kalan ve içinde Hz. İsa'nın OnİkiHavari'sinden biri olan St.MATHİAS'ın mezarının bulunduğu GONİO (Apsaros) Kalesi'ni görüyoruz. Şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum'dan Karadeniz'e kavuşan en derin nehirlerimizden olan Çoruh Nehri'ni görerek üzerindeki Gonio Köprüsünden geçiyoruz. Merkeze vardığımızda: Tarihi Meryem Ana Katedrali, Tarihi Orta Camii, Türk Sokağı, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Batum Limanı, ilginç mimari eserleri olan Ters Ev ve süt şişesi şeklindeki Adalet Sarayı binası ve yeni yüzüyle Avrupa Meydanı'nı geziyoruz. Batum Bulvarı’ndaki yürüyüş ve alışveriş molaları sonrası çıkış işlemlerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…

BATUM GEZİSİ Hakkında Önemli Bilgiler: *Yurtdışı çıkış harcı 15 TL’dir. **Batum ulaşım ile rehberlik hizmet bedeli olarak 80 TL araçta rehber/tur lideri tarafından nakit olarak alınır. Sınır kapısından TR plakalı otobüsümüz ile geçmek çok ciddi zaman kaybına sebep olmaktadır. Misafirlerimizin 4-5 saati bulan bekleme süresinde mağdur olmamaları için, sınır kapısından yaya olarak geçilmekte ve Gürcü plakalı otobüs ile Batum gezisini yapılmaktadır. ***Batum'a geçiş için üzerinde TC kimlik numarası bulunan, son 10 (on) yıl içinde değiştirilmiş/yenilenmiş ve HASARSIZ (yıpranmamış/kenarları ayrılmamış/makasla kesilmemiş/soğuk damgası belli olan/pvc kaplamayla düzeltilmemiş) nüfus cüzdanı yeterlidir. Nüfus cüzdanı dışında, 6 (altı) ay geçerliği olan pasaport ile geçiş yapılabilir. ***Devlet memurlarının (aile üyeleri dahil) geçiş yapabilmesi için çalıştıkları kurumdan yazılı/ıslak imzalı izin belgesi almaları gerekmektedir. Ayrıca sınır polisleri, gerekli gördüğü durumda, emeklilik sicil sorgusu yaptığı için; emekli olmuş misafirlerimize, emeklilik sicil numaralarını gösteren bir belgeyi yanlarında bulundurmalarını önemli tavsiye ederiz. ***Ebeveynleri yanında olmayan 18 yaşından küçük çocuklar için noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir. Ayrıca 0-18 yaş (bebekler dahil) çocuklar için nüfus cüzdanının fotoğraflı olması gerekmektedir. ***Sınır kapısındaki yoğunluktan dolayı oluşabilecek zaman kaybından BELLİMA TUR sorumlu değildir. ***Sınır kapısından geçiş yapamayan kişilere, ulaşım ile rehberlik hizmet bedeli olan 80 TL iade edilir; ancak yurtdışı çıkış harcı 15 TL iade edilmez.


6. Gün: RİZE-HOPA-BORÇKA-KARAGÖL-UZUNGÖL-TRABZON

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Hopa'dan Borçka'ya gidiyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarla, ilçenin önemli gölü KARAGÖL'e çıkıyoruz ((Dolmuş ücreti(ekstra-isteğe bağlı):40TL)) Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Karçal Dağları eteklerinde bulunan Milli Park alanını geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, kafeteryada oturup çaylarını içebilirler. Dolmuşlarımızla BORÇKA'ya inip yöresel yemekler tadabileceğimiz restoranımızda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. HOPA'dan sahil yolu üzerinden RİZE'nin Gündoğan beldesinde bulunan ZAİMOĞLU Rize Bez atölyesine varıyoruz. Karadeniz bölgesinin geleneksel el sanatlarından olan tarihi Rize bezlerini görüp alışveriş yapıyoruz. Trabzon’un Of ilçesine geldiğimizde sahil yolunda ayrılıp SOLAKLI Deresinin oluşturduğu SOLAKLI Vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykara’yı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli noktalarından biri olan UZUNGÖL’e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldize Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan UZUNGÖL çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra dünyaya nam salmış meşhur SÜRMENE Bıçakları hakkında ustalarından bilgi alıp alışveriş yapmak için SÜRMENE’ye gidiyoruz. Doğu Karadeniz bölgesinin başkenti olarak bilinen TRABZON'un MAÇKA ilçesinden ALTINDERE VADİSİ’ne gidiyor ve burada bizleri bekleyen minibüslere binerek yayla tesisimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylada.


7. Gün: SAMSUN-ORDU-HAVZA-SULUOVA-AMASYA

Yayladaki sabah kahvaltımızın ardından minibüslerimize binerek yayladan ayrılıyoruz. Trabzon’dan ayrılmadan önce yöresel gıda alışverişi yapabileceğimiz LEZZET DİYARI’nda alış veriş molası veriyoruz. Alış veriş molamızın yolumuza yeşilin her tonunu görebileceğimiz ve Karadeniz’in eşsiz mavisine doyacağımız Eynesil-Espiye yolu üzerinden devam ediyor ve Giresun'un çıkışında deniz kenarındaki tesislerde kahve (ekstra)  molası veriyoruz. ORDU-FATSA-ÜNYE üzerinden TERME'ye varıyoruz. Ulusoy Tesislerinde öğle yemeği (ekstra) için mola verdikten sonra SAMSUN'dan ayrılıyoruz. Hırçın kız Karadeniz'e veda edip Havza-Suluova üzerinde AMASYA'ya varıyoruz. Selçuklu Valilerinden Torumtay'ın yaptırdığı Gök Medrese Camii’ni görüp, Torumtay’ın Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. AMASYA Müzesi’ne geziyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait arkeolojik, etnografik, sikke, mühür, el yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Osmanlı Sultanı II.Beyazıt tarafından 26 yıl valilik yaptığı AMASYA’ya armağan olarak 1482–1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet’e yaptırılan II.Beyazıt Külliyesi içerisinde bulunan Cami’yi gezip, kütüphane, aşevi yapılarını görüyoruz. Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkı’nda yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalan eserlerden hala kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinden ve Yalı Boyu evlerini fotoğraflıyoruz. AMASYA Kalesi’ni ve Helenistik dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığına ait Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyoruz. 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı (Şehzadeler Konağı) ziyaret edip Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesini geziyoruz. Amasya merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…


8. Gün: ÇORUM-ANKARA-POLATLI-AFYON-UŞAK-İZMİR

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Osmanlı Devletinin arka bahçelerinden olan ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ve müzesini ziyaret ediyoruz. Mecitözü üzerinden Çorum'a varıyoruz. ÇORUM’da leblebi alışverişi için vereceğimiz molanın ardından Sungurlu-Ankara yolu üzerinden Polatlı'ya varıyoruz. Öğle yemeği (ekstra) molamızı POLATLI’da veriyoruz. Daha sonra Afyon-Uşak yolu üzerinden uygun yerlerde molalar vererek İZMİR'e varıyor ve bir başka turumuzda görüşmek üzere misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 6 Gece Otel Konaklaması
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • 6 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Otobüsteki sıcak/soğuk ikramlar
 • Seyahat sigortası güvence paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Birinci gün yapılan sabah kahvaltısı                              
 • Öğle yemekleri                                   
 • Otellerde alınan tüm içecekler                                         
 • Müze/ören yeri giriş ücretleri                                  
 • Zilkale ve Borçka Turu  (80 TL.) 
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL.)
 • Batum Turu + Rehberlik Hizmeti (80 TL.)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 01, 02, 07, 15, 23, 28 Haziran • 06, 19, 27 Temmuz • 10, 11, 17, 23, 31 Ağustos

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler 2 Kişi Kişi Başı 3 Kişi Kişi Başı 4 Kişi Kişi BaşıÇocuk
  01.06.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  02.06.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  07.06.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  15.06.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  23.06.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  28.06.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  06.07.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  19.07.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  27.07.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  10.08.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  11.08.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  17.08.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  23.08.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL
  31.08.2019 Fiyat999.00 TL999.00 TL -0 - 6 Yaş 179.00 TL
  7 - 12 Yaş 779.00 TL

  Yorumlar


  İzmir Çıkışlı Büyük Karadeniz Yaylaları Ve Batum Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Aklımızda bulunsun;

  Zorunlu Yayla Minibüs Ücretleri: ( Yayla’da 1 Gece Konaklama var ise 40 TL. 2 Gece Konaklama var ise 80 TL. zorunlu yayla minibüs ücreti bulunmaktadır.)TL)

  Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalarınızdan acenteniz sorumlu değildir. Değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı araçta bırakmamaya özen gösteriniz.

  Kordelya Turizm; Hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, sizlerin daha iyi şartlarda seyahat etmesini sağlamak için turlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak , minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 Aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

  Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

  Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Kordelya Turizm sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

  Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve , kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir. 

  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 

  Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

  Çocuk indirimi yalnızca konaklama sırasında 2 yetişkin ile birlikte konaklama olduğu taktirde geçerlidir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON (+7 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)