Beyaz Geceler (St. Petersburg, Kuzey Avrupa)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

***ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN***

***TÜM TURLAR FİYATA DAHİL***   

St. Petersburg & Kuzey Avrupa Ülkeleri Turu

İzmir > Hamburg (Sunexpress)

Riga > İstanbul > İzmir Uçuşlu (THY)

(Hamburg – Kopenhag – Malmö – Göteborg – Oslo – Stockholm – Helsinki - St. Petersburg - Tallinn - Riga)

Tur Programı

1. Gün: İzmir - Hamburg

Siz değerli misafirlerimiz ile İzmir Adnan Menderes Havalimanında Kordelya Travel kontuarı önünde check-in işlemlerinden iki (2) saat önce buluşuyoruz ve check-in işlermlerini tamamladıktan Sunexpress XQ914 seferi ile 07:30'da Hamburg`a doğru uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Hamburg`a varışımızın ardından yapacağımız panoramik gezimizde Rathausmarkt, Hamburg belediye sarayı, Alster gölü, Balık pazarı, Aziz Nikolai kilisesi ve Hamburg`un red light`ı olarak bilinen St. Pauli göreceğimiz yerler arasında. Konaklama Hamburg da bulunan otelimizde.


2. Gün: Hamburg -Kopenhag - Malmö

Sabah erkenden, kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Kopenhag`a doğru yola çıkıyoruz. Danimarka`nın başkentinde yapacağımız gezimizde; Amalienborg Sarayı, Küçük Denizkızı Heykeli, Nyhavn Limanı, 850 Kişilik nüfusu ile kendi özerkliğini ilan etmiş Christiana Bölgesi görülecek yerler arasında. Stroget Caddesinde alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklamamız Malmö`de bulunan otelimizde.


3. Gün: Malmö -Göteborg - Oslo

Malmö`de konakladığımız otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İsveç`in ünlü markalarının ortaya çıktığı şehir olan Göteborg`a varışımızla birlikte şehir turumuzda Eski Şehir, Opera Binası, Göteplatsen Meydanı, Poseidon Heykeyi, Sanat Müzesi Göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Oslo'ya hareket. Konaklamamız Oslo'da bulunan otelimizde.


4. Gün: Oslo

Norveç'in başkenti Oslo ülkenin en büyük şehridir. Avrupanın en zengin ülkeleri arasında bulunan Norveç halkının refah seviyesinin yüksek olması ile birlikte dünya`nın en mutlu insanları arasında bulunmalarını yerinde göreceğiz. Göreceğimiz yerler arasında; Holmenkollen Ski Museum & Tower, Oslo Belediye Binası, Karl Johans Caddesi, Kraliyet Sarayı ve Oslo Opera Binası bulunmaktadır. Konaklamamız Oslo`da bulunan otelimizde.


5. Gün: Oslo - Stockholm

Oslo`da konakladığımız otelimizde alacağımız kahvaltının ardından. İskandinavya`nın bir başkentinden diğer başkenti olan Stockholm`e doğru yola çıkıyoruz. Geri dönüşüm konusunda başarılı bir politika izleyen İsveç, Stockholm`de bu atıklardan küçük adacıklar yapmışlar ve insan atıklarını yine insanların kullanımlarına sunmuşlar. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Gamla Stan (Eski Şehir), Stockholm Sarayı, Nobel Müzesi, Stockholm Katedrali ve Vasterlanggatan Caddesi bulunmaktadır. Konaklamamız Stockholmde bulunan otelimizde.


6. Gün: Stockholm - Gemi Yolculuğu - Turku - Helsinki

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından. ayrılıyor ve Stockholm limanına doğru hareket ediyoruz. Baltic Princess Gemisi ile 07:10'da Stockholm limanından hareket ediyoruz ve yaklaşık 10 saat sürecek olan Baltık denizi yolculuğumuzun ardından Turku'ya geliyoruz ve Helsinki'ye doğru yola devam ediyoruz. Kısa yolculuğumuzun ardından Helskinki şehir turumuzu yapıyoruz ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize yerleşiyoruz.


7. Gün: Helsinki - St. Petersburg

Kahvaltının ardından St. Petersburg için yolculuk yapıyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız şehir turumuzda; Nevsky Prospect, Eski Liman Fenerleri, Darphane, Saat Kulesi, Deli Petro Heykeli, Kışlık Saray, Saray Meydanı Göreceğimiz yerler arasındadır. Gece konaklama St. Petersburg`da bulunan otelimizde.


8. Gün: St. Petersburg

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından. Rusya`nın en güzel şehri olan St. Petersburg`ta keyifli bir gün daha geçiriyoruz. Geceleme otelimizde.


9. Gün: St. Petersburg - Tallinn

St. Petersburg`da konakladığımız otelimizde alacağımız kahvaltının ardından. Estonya`nın başkenti olan Tallinn`e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuzda Gothic mimarinin en güzel örneklerini görme fırsatını yakalayacağımız şehir merkezi Dome Katedrali, Ortadoks Alexander Nevski Katedrali, Belediye Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Konaklamamız Tallinn`de bulunan otelimizde.


10. Gün: Tallinn - Riga

Tallinn`de konakladığımız otelimizde alacağımız kahvaltının ardından. Riga`ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuzda; Özgürlük Anıtı, Dau Gava Nehri, Dome Katedrali ve Eski Şehir Merkezi bulunmaktadır. Konaklamamız Riga`da bulunan otelimizde.


11. Gün: Riga - İstanbul - İzmir

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından. Rehberimizin belirlediği saatte otelden ayrılıyoruz. TK1758 numaralı Türk Hava Yolları uçuşu ile 12:20'de İstanbul'a uçuyoruz. İstanbul aktarmasını gerçekleştirdikten sonra TK2334 sayılı THY uçuşu ile İzmir Adnan menderes havalimanına saat 19:10'da varıyoruz. Turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüsler ile ulaşım
 • Programda belirtilen bütün panoramik geziler
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Stockholm Turku arası gemi bileti
 • İzmir - Hamburg arası ekonomi sıfını vergiler dahil uçak bileti
 • Riga – İzmir arası ekonomi sınıfı vergiler dahil uçak bileti

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
 • Vize ücreti (120 €) (Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.)
 • Rusya vize ücreti (155$) (Rusya için ayrıca vize alınması gerekmektedir.)
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Stockholm - Helsinki Arası Gemi Yolculuğunda Alınan Kahvaltı, Öğle Ve Akşam Yemeği

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali (05:30)
Tur Hareket Tarihleri: 20 Haziran

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocuk
20.06.20191560.00 €
1350.00 €
- --

Yorumlar


Beyaz Geceler (St. Petersburg, Kuzey Avrupa) Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Doğrulama Kodu:
Sayıyı yazın:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Aklımızda bulunsun;

Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalarınızdan acenteniz sorumlu değildir. Değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı araçta bırakmamaya özen gösteriniz.

Kordelya Turizm; Hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, sizlerin daha iyi şartlarda seyahat etmesini sağlamak için turlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. 

Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. 

Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak , minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 Aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Kordelya Turizm sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve , kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir. 

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

Çocuk indirimi yalnızca konaklama sırasında 2 yetişkin ile birlikte konaklama olduğu taktirde geçerlidir.

 


İptal Şartları

Tur kalkışından 45 Gün öncesine kadar ücretsiz iptal.

Tur kalkışından 44 - 29 gün öncesine kadar %50 kesinti uygulanarak para iadesi yapılır.

Tur kalkışından 28 - 0 gün öncesine kadar yapılan iptallerde %100 kesinti yapılır ve ücret iadesi yapılmaz.


Vize Bilgileri

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.kordelyavize.com dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Kordelya Travel aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Kordelya Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Kordelya Travel sorumlu olmayacaktır. Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir, aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


GRUP REZERVASYON (+7 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)