Premium İtalya Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

***ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN***
SON GÜN - 10 ARALIK
*KİŞİ BAŞI 250 € İNDİRİM*
***TÜM TURLAR FİYATA DAHİL***

Selanik, Bari, Pompeii, Napoli, Vatikan, Roma, Floransa, Pisa, Monte Catini, Milano, Venedik, Ancona, Kavala


AÇIKLAMA: BU TURUMUZDA TEK KİŞİLİK KONAKLAMA KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Tur Programı

1. Gün: İZMİR – SELANİK

Akşam saat 20:00’de yola çıkacak şekilde sizlerle buluşuyor ve İtalya Turumuz için yola çıkıyoruz. Gece geçireceğimiz yolculukta Yunanistan sınır kapısından çıktıktan sonra yolumuza devam ediyoruz... (Gece Yol)


2. Gün: SELANİK - İGOUMENİTSA

Sabahın ilk ışıkları ile birlikte yol üzerinde molamızı veriyor ve kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından Selanik’e varıyoruz. Selanik ‘te yapacağımız Panoramik şehir turunda Atatürk’ün evi, Aya Dimitrou Klisesi, Beyaz Kule, Aristoteles Meydanı, Kordon Boyu göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve unutulmaz bir gemi yolculuğu için şirin bir yunan kasabası olan Igoumenitsa’ya yolculuk. (Gece Gemi Kamaralarda konaklama)


3. Gün: BARİ - POMPEİ - NAPOLİ

Sabah 09:30’da İtalya yarımadasına merhaba diyor ve Pompei şehir turu için harekete geçiyoruz. Yolculuğumuzun ardından  İtalya’nın M.S 79 yılında patlayan ve bölgenin yok olmasına yol açan Vezüv yanardağının eteklerinde bulunan antik şehri Pompeii’ye geliyoruz. Gerçekleştireceğimiz gezimizde Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınlarını görüyoruz. Gezimizin ardından Napoli’ye geçiyoruz. Kraliyet Sarayı, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından yoğun geçen günün yorgunluğunu atmak için otelimize geçiyoruz. (Gece Konaklama Napoli)


4. Gün: NAPOLİ - VATİKAN - ROMA

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Katoliklerin ruhani lideri Papa’nın ikametgâhı Vatikan’la başlıyoruz. Ressamlar meydanı olarak da bilinen, eskiden at yarışları için kullanılan Navona Meydanın’da vereceğimiz öğle yemeği molasıyla devam ediyoruz. Roma turumuzda Gladyatörlerin dövüş alanı olarak bilinen ve dünyanın 7 harikası listesinde bulunan Kolezyum’da çekileceğimiz fotoğraflarımızla başlıyor ve sırasıyla II. Emmanuel Anıtı, Aşk Çeşmesi ve İspanyol merdivenleri ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklama için otelimize geçiyoruz. (Gece Konaklama Roma)


5. Gün: ROMA - FLORANSA - PİSA - MONTE CATİNİ

Roma, Floransa arası yolculuğumuzun ardından Floransa şehir turumuza başlıyoruz. Medici ailesinin baştan yarattığı ve her köşesine izlerini bıraktığı şehir Floransa’daki gezimizde Duomo Katedrali, Rönesans Dönemi heykelleri, Çan Kulesi, Vaftizhane, Signoria Meydanı ve Ponte Vecchio göreceğimiz yerler arasındadır. Floransa bitti, şimdi en güzel meydanlarından biri olan, mucizeler meydanını da içinde barındıran Pisa’ya gidiyor ve tüm misafirlerimizle eğik olan Pisa Kulesi’ni doğrultmaya çalışarak fotoğraf çekiliyoruz. Konaklama için Monte Catini’ye gidiyoruz. (Gece Konaklama Monte Catini)


6. Gün: MONTE CATİNİ - MİLANO

Monte Catini – Milano yolculuğumuzun ardından şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi 'Castello Sforzesco' görülecek ve 19 YY endüstri devrimine damgasını vurmuş olan 'Galleria' ziyaret edilecektir. Galleria; Avrupa'nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris'teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000'i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Serbest zamanınızda modanın merkezi olarak bilinen 'via monte napoleone' ve 'via la spiga' caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz (Gece Konaklama Milano)


7. Gün: MİLANO - VENEDİK

Milano – Venedik yolculuğumuzun ardından yakın zamanda sular altında kalacağına inanılan San Marco Meydanı ve Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Ahlar Köprüsü ve Rialto Köprüsünü göreceğiz. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin vereceği serbest zamanda Venedik kanallarında Gondol keyfi yapabilirler… Tüm gün yapacağımız Venedik turunun sonunda dinlenmek için otelimize geçiyoruz… (Gece Konaklama Venedik)


8. Gün: VENEDİK - ANCONA

Sabah erken kahvaltımızın ardından Venedik’ten Ancona’ya doğru yola çıkıyoruz ve Ancona limanına gelişimizle birlikte Igoumenitsa yolculuğu için gemimize biniyoruz. (Gece Gemi Kamaralarında konaklama)


9. Gün: IGOUMENİTSA - KAVALA

Sabah saatlerinde Igoumenitsa’ya ulaşıyoruz. Yolculuğumuzun ardından Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan su kemeri ve kale içindeki eski şehri geziyor ve dinleniyoruz. Şehir turumuzun ardından Kavala’dan İzmir’e doğru hareket ediyoruz. (Gece Yol)


10. Gün: İZMİR

Sınır kapısında gümrük işlemlerimizin ardından Ülkemize giriş yapıyoruz ve duty free’de alışverişimizi yapıyoruz. Yolculuğumuzun ardından sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve tekrar görüşmek dileği ile programımızı sonlandırıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Konforlu otobüsle ulaşım

4'er kişilik kamaralarda konaklamalı gidiş ve dönüş gemi biletleri

Tüm Şehir Gezileri

Türkçe Rehberlik Hizmetleri

İtalya Otel Konaklama ve şehir vergileri

Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize Ücreti Ve Servis Bedeli (120 Euro)

Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL İptal İade Güvence Paketi (25 Euro)

(70 yaş üstü misafirler için ücret 40 Euro`dur.)

Tüm Kişisel Harcamalar

Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

İsteğe Bağlı Venedik Gondol Turu

Venedik Vaporetto Ücreti (20 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • Kordelya Tur (20:00)
Tur Hareket Tarihleri: 23 Temmuz

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocuk
23.07.2019950.00 €
850.00 €
- 950.00 €
850.00 €
-

Yorumlar


Premium İtalya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Doğrulama Kodu:
Sayıyı yazın:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Aklımızda bulunsun;

Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalarınızdan acenteniz sorumlu değildir. Değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı araçta bırakmamaya özen gösteriniz.

Kordelya Turizm; Hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, sizlerin daha iyi şartlarda seyahat etmesini sağlamak için turlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. 

Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. 

Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak , minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 Aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Kordelya Turizm sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve , kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir. 

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

Çocuk indirimi yalnızca konaklama sırasında 2 yetişkin ile birlikte konaklama olduğu taktirde geçerlidir.


İptal Şartları

Tur kalkışından 45 Gün öncesine kadar ücretsiz iptal.

Tur kalkışından 44 - 29 gün öncesine kadar %50 kesinti uygulanarak para iadesi yapılır.

Tur kalkışından 28 - 0 gün öncesine kadar yapılan iptallerde %100 kesinti yapılır ve ücret iadesi yapılmaz.


Vize Bilgileri

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.kordelyavize.com dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.

Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Kordelya Travel aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Kordelya Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Kordelya Travel sorumlu olmayacaktır.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir, aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


GRUP REZERVASYON (+7 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)