Büyük Avrupa

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

***ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN***

**TÜM TURLAR FİYATA DAHİL**

 

  - Hangi Ülkelere Gidilecek? - (16 Ülke)

 

Yunanistan, Makedonya, Macaristan, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, Belçika, Fransa, Andorra, İspanya, Monaco, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan

 

- Hangi Şehirler Görülecek? - (20 Şehir)

Selanik, Üsküp, Budapeşte, Viyana, Prag, Amsterdam, Brüksel, Paris, Andorra La Vella, Barselona, Cannes, Nice, Monaco, Floransa, Roma, Venedik, Ljubljana, Zagreb, Belgrad, Sofya

Tur Programı

1. Gün: HAREKET

Saat 20:00’da Karşıyaka’da bulunan acentemizin önünden kocaman bir maceraya doğru yola çıkıyoruz.


2. Gün: SELANİK

Sabah saatlerinde varacağımız Kavala şehir merkezi yakınlarındaki molamızda yapacağımız kahvaltımızın ardından kısa bir Kavala şehir turu gerçekleştiriyoruz ve Yunanistan’ın meşhur Frapelerinden yudumlayarak Atamızın doğum yeri Selaniğe doğru yola çıkıyoruz… 2 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından Selanik’te yapacağımız gezimizde;

 • Atatürk’ün evi
 • Aya Dimitrou Klisesi
 • Beyaz Kule
 • Aristoteles Meydanı
 • Kordon Boyu

göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından konaklama için Selanik şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Yunan müziği eşliğinde taverna keyfi yaşayabilirler.


3. Gün: ÜSKÜP - BUDAPEŞTE

Sabah Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz gezimizde herkesin sizinle Türkçe konuştuğu Osmanlı'dan günümüze ayakta kalmayı başarmış eski çarşı, Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Sulu ve Kurşunlu Han, Taş Köprü, Makedon Kralı Büyük İskender Heykeli, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın evi ve eski Tren Garı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğimizde Üsküp’ün meşhur köftelerinin tadına baktıktan sonra rehberimizin belirleyeceği saatte Üsküp’ten ayrılıyor ve gece yolculuğumuzda Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz.


4. Gün: BUDAPEŞTE

Sabah saatlerinde Kahvaltı için vereceğimiz Molamızın ardından Budapeşte turumuza mistik bir macar köyü olan Szentendre ile başlıyor ve sevdiklerimize hediyelik eşyalarımızı alıyoruz. Szentendre gezimizin ardından turumuzda Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento binası, ve eşsiz manzaraya sahip Gellert Tepesi bulunmaktadır. Gezimizin ardından günün yorgunluğu atmak için otelimize giderken dileyen misafirlerimiz orta çağın muhteşem atmosferini yaşamak için Çigan gecesine katılabilirler ve Tuna nehrinde romantik dakikalar yaşabilirler.


5. Gün: BUDAPEŞTE - VİYANA - PRAG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otobüsümüzle defalarca kapılarına dayandığımız fakat alamadığımız Viyana’yı fethetmek üzere yola çıkıyoruz… Varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz gezimizde Aziz Stefan Katedrali, Parlamento Sarayı, Orta Çağ’da Avrupayı kasıp kavuran Veba Heykeli, Opera Binası ve Hoffburg Sarayı Göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizde Viyana’nın meşhur Şinitzel’lerinden tadıyor ve bir başka gezi noktamız olan Prag’a doğru yola çıkıyoruz… Otobüsümüzle yapacağımız seyahatimizin ardından öncelikle günün yorgunluğunu atmak adına Prag’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz.


6. Gün: PRAG - AMSTERDAM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Masallar şehri Prag gezimize başlıyoruz… Gün içerisinde gerçekleştireceğimiz gezimize Prag Kalesi ve şehre hakim tepede bulunan Aziz Vitus Katedrali ile başlıyoruz. Altın Yol olarak bilinen dar sokaklardan ilerleyerek Aziz George Bazilikası, Ünlü Çek yazar Franz Kafka’nın evi, Üzerine yüzlerce hikaye olan Charles köprüsü, Belkide dünya’nın en meşhur saati olan astronomik saat ve serbest zamanımızın ardından Çek Cumhuriyetinin şifalı suları ile ünlü Ata’mızın da bir dönem kaldığı masalsı şehir Karlovy Vary’e doğru hareket ediyoruz… Karlovy Vary’de yapacağımız güzel yürüyüş gezimizin ardından gece yolculuğumuzda Amsterdam’a doğru yola çıkıyoruz.


7. Gün: AMSTERDAM

Sabah saatlerinde kahvaltı için vereceğimiz molanın ardından özgürlükler şehri Amsterdam maceramıza Hollanda ulusal müzesi olan Rijksmuseum’dan başlıyoruz burada vereceğimiz serbest zamanımızda I <3 AMSTERDAM yazısının önünde fotoğraf çektiriyoruz ve gezimize Dam Meydanında bulunan kraliyet sarayı, Nieuwe Kirk klişesi ve dünyaca ünlü Amsterdam kanalları boyunca uzanan Redlight caddeleriyle devam ediyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Madame Tussaud müzesini gezebilir ve yaklaşık 1 saat süren tekne turuna katılabilirler. Günün yorgunluğunu atacağımız otelimize gitmeden önce Hollanda’nın ünlü peynirlerini tatmak ve alışveriş için ünlü bir peynir fabrikasında molamızı veriyor ve otelimize geçiyoruz.


8. Gün: AMSTERDAM - BRÜKSEL - PARİS

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otobüsümüzle Belçika’nın waffle ve çikolatalarıyla ünlü başkenti Brüksel’e doğru yola çıkıyoruz… Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Grand Palace etrafında gerçekleştireceğimiz gezimizde Hotel De Ville ( Belediye Sarayı ) ve üzerine 3 farklı hikaye yazılmış İşeyen çocuk heykelini görüyoruz ve Brüksel Mutfağına özgü meşhur Midyelerin tadına baktıktan sonra bu güzel şehirden ayrılmadan önce çikolatalarımızı alıyor ve turumuzun en önemli duraklarından biri olan Paris’e doğru hareket ediyoruz… Paris’e varışımızın ardından otelimize yerleşmeden önce belki de herkesin hayallerini süsleyen Eyfel kulesinin ışıklarını kuş bakışı izliyor ve dinlenmek için otelimizin yolunu tutuyoruz.


9. Gün: PARIS - ANDORRA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Aşıklar şehri Paris gezimize başlıyoruz… Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Concord Meydanı, Champs Elysees Caddesi ve Zafer takı’nın ardından Paris’in en eski klisesi Sacre Cour ve ressamlar tepesini ziyaret ediyoruz… Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından buluşma saatimizde Paris’e bir gün tekrar gelmek umuduyla veda ediyoruz ve gece yolculuğumuza sabah saatlerinde varacağımız vergisiz alışverişin merkezi olan Andorra’ya doğru yola çıkıyoruz.


10. Gün: ANDORRA - BARSELONA

Sabah saatlerinde kahvaltı için vereceğimiz molamızın ardından siz değerli misafirlerimizin ucuz ve vergisiz alışverişin keyfini çıkarabilmeniz adına kısa bir mola veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşup, Katalunya’nın başkenti ve İspanyanın en önemli turizm şehri Barselona’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından gezimize Dünya’nın en büyük futbol takımlarından Barselona’nın evi Nou Camp stadyumundan başlıyoruz ardından Barselona’yı kuşbakışı izleme imkanı bulacağımız olimpiyat parkınıda içinde barındıran Montjuic tepesine gidiyor ve otobüsümüzle yapacağımız kısa gezinin ardından Avrupa’nın en meşhur caddeleri arasında gösterilen La Rambla’da İspanyol mutfağının eşsiz lezzetlerini tatma imkanı buluyoruz… Günün yorgunuğunu atmak için otelimize gittikten sonra dileyen misafirlerimizle İspanyol ezgilerini dinleyip Danslarıyla coşmak ve stres atmak için Flamenko gecesine gidiyoruz.


11. Gün: BARCELONA - CANNES - NICE - MONACO - FLORANSA

Sabah erken saatte otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Avrupa’nın en ünlü tatil bölgesi Fransız Riviera’sı olarak adlandırılan Corte A’zur bölgesine doğru yola çıkıyoruz… İlk durağımız olan Film festivali ve uçsuz bucaksız plajlarıyla ünlü Cannes’te isteyen misafirlerimiz denizin keyfine çıkarırlarken isteyenler de kırmızı halıda fotoğraf çektirebilirler… Akşam yemeğimiz alacağımız bölgenin bir başka önemli şehri Nice’ten jet sosyetenin uğrak yeri kumarhaneleri ile ünlü Monaco ve Monte Carlo’ya geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanımızın ardından gece yolculuğumuzda Rönesans’ın doğduğu şehir Floransa’ya doğru yola çıkıyoruz.


12. Gün: FLORANSA - ROMA

Sabah saatlerinde kahvaltı için vereceğimiz molamızın ardından Medici ailesinin baştan yarattğı ve her köşesine izlerini bıraktığı şehir Floransa gezimizde Duomo Katedrali, Rönesans Dönemi heykelleri, Çan Kulesi, Vaftizhane, Signoria Meydanı ve Ponte Vecchio göreceğimiz yerler arasındadır… Rehberimizin vereceği serbest zamanımızın ardından İtalya’nın en önemli şehri Roma’ya doğru hareket ediyoruz… Roma’ya varışımızın ardından uzun yolculuğumuzun yorgunluğunu üzerimizden atmak için otelimize yerleşiyoruz.


13. Gün: ROMA - VENEDİK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Dünya’nın en ünlü imparatoru Sezar’ın göz bebeği Roma sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Turumuza Katoliklerin Ruhani lideri Papa’nın ikametgahı Vatikan’la başlıyor ardından ressamlar meydanı olarakta bilinen eskiden at yarışları için kullanılan Navona Meydanında vereceğimiz öğle yemeği molasıyla devam ediyoruz. Pantheon Tapınağı, İspanyol Merdivenleri, Aşk çeşmesi, 2. Emmanuel anıtının ardından akşam saatlerinde Gladyatörlerin dövüş alanı olarak bilinen ve dünyanın 7 harikası listesinde bulunan Kolezyumda çekileceğimiz fotoğraflarımızın ardından Roma’ya veda ediyor ve gece yolculuğumuzun ardından İtalya’nın bir başka önemli şehri Venediğe doğru yola çıkıyoruz.


14. Gün: VENEDİK

Sabah saatlerinde kahvaltı için vereceğimiz molamızın ardından yakın zamanda sular altında kalacağına inanılan Venedik gezimizde San Marco meydanı ve Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Ahlar Köprüsü ve Rialto Köprüsünü görüyor, ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin vereceği serbest zamanda Venedik kanallarında Gondol keyfi yapabilirler… Tüm gün yapacağımız Venedik gezimizin ardından otelimize geçiyoruz.


15. Gün: VENEDİK - LJUBLJANA - ZAGREP - BELGRAD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından öncelikle Slovenya’nın başkenti Ljubljana da bir kahve molası veriyoruz ve Tromostovje (3 köprü), Ljubljana Kalesi, Ejderha Köprüsü, Eski şehir ve Preseren Meydanı gezimizi gerçekleştiriyoruz… Öğle yemeğimizin ardından Hırvatistan’ın başkenti Zagrep’te akşam yemeği için durmuşken Ban Jelacic Meydanı, Lotrscak Kulesi, St Marks Klisesini ziyaret ediyor Kırık Kalpler müzesine eski aşklarımızla ilgili bir anımızı bıraktıktan sonra gece yolculuğumuzda Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz.


16. Gün: BELGRAD

Sabah saatlerinde vereceğimiz kahvaltı molamızın sonrasında Belgrad turumuza Kanuni Sultan Süleyman’ın Viyana seferleri sırasında konakladığı ve savaş stratejisini belirlediği Kalemegdan ile başlıyor ve rehberimizin vereceği serbest zamanda Belgrad’ın hareketli çarşısında keyifli zaman geçirdikten sonra konaklamak için otelimize geçiyoruz.


17. Gün: BELGRAD - SOFYA - İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya yolculuğumuza başlıyoruz… Yolda vereceğimiz molalarımızın ardından Sofya gezimizde Aleksander Nevski Katedrali, Rus Klisesi, Parlamento Binası, Başbakanlık ve Ulusal Kültür Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır… Gezimizin ardından günlerdir özlediğimiz ülkemize doğru hareket ediyoruz… Kapıkule gümrük kapısında giriş işlemlerimizin ardından sabah erken saatlerde evimize varıyoruz ve beynimize kazınan anılarımızla bir başka seyahatte tekrar görüşmek üzere ayrılıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüsler ile ulaşım
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 9 gece kahvaltı dahil konaklama (Selanik, Budapeşte, Prag, Amsterdam, Paris, Barcelona, Roma, Venedik, Belgrad)
 • Tüm şehir ve otel vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
 • Vize ücreti (120 €)
 • Öğle ve Akşam yemekleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Üçkuyular shell (18:00)
 • Hatay üçyol meydan (18:30)
 • Kordelya Tur (20:00)
Tur Hareket Tarihleri: 14 Haziran • 19 Temmuz

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocuk
14.06.20191250.00 €
999.00 €
- 1250.00 €
999.00 €
-
19.07.20191250.00 €
999.00 €
- 1250.00 €
999.00 €
-

Yorumlar


Büyük Avrupa Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Doğrulama Kodu:
Sayıyı yazın:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Aklımızda bulunsun;

Kordelya Turizm; Hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, sizlerin daha iyi şartlarda seyahat etmesini sağlamak için turlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalarınızdan acenteniz sorumlu değildir. Değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı araçta bırakmamaya özen gösteriniz.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. 

Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. 

Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak , minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 Aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Kordelya Turizm sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve , kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir. 

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 

Kordelya Tur operasyonları turların kesin kalkışlı olması için başka acenteler aracılığıyla rezervasyon alabilir.

Çocuk indirimi yalnızca konaklama sırasında 2 yetişkin ile birlikte konaklama olduğu taktirde geçerlidir.


İptal Şartları

 • Tur kalkışından 45 Gün öncesine kadar ücretsiz iptal.
 • Tur kalkışından 44 - 29 gün öncesine kadar %50 kesinti uygulanarak para iadesi yapılır.
 • Tur kalkışından 28 - 0 gün öncesine kadar yapılan iptallerde %100 kesinti yapılır ve ücret iadesi yapılmaz.

Vize Bilgileri

Bu turda T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.kordelyavize.com dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.

Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Kordelya Travel aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Kordelya Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Kordelya Travel sorumlu olmayacaktır.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir, aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


GRUP REZERVASYON (+7 şeklindeki taleplerinizi iletmeniz ricadır.)